Recenze podle lide.cz nime_girl

5. srpna 2009 v 19:53 | lide.cz girlsani |  Inuyasha-Recenze
Jedna z hlavních postav je patnáctiletá Kagome Higurashi, která bydlí s maminkou, bráškou Sotou, dědečkem a líným kocourem jménem Buyo v Tokyu. Žijí v domě vedle svatyně, kterou má rodina v opatrovnictví. Kagominin dědeček by se mohl nazvat pravým mnichem /cvokem:D. Tolik lektvarů, bylinek a kuřích nohou jste ještě v životě pohromadě neviděli.:D
V den Kagominých patnáctých narozenin se jejich kocour zatoulá do svatyně a Sota tam odmítá jít. Proto tam jde Kagome a když se otáčí na podpatku s kocourem v náruči, ze studny, která tvoří střed svatyně, vyleze nějaká obrovská démonka-stonožka, která Kagome chytne a stáhne ji tam, odkud přišla.

Jaké to pak milé zjištění, když Kagome vyleze ze studny, že tak trocha není ve svatyni u nich doma, ale někde uprostřed lesa. Po lehkém rozhlédnutí spatří někoho připíchnutého na strom. Po bližším prozkoumání zjistí, že to je chlapec přibližně jejího věku (možná o pár let starší:)). To by nebylo nic moc divného, ale co divného je, jsou jeho psí uši.
Po několi událostech, které se později odehrají, se chlapec se psíma ušima (Inuyasha) probere, říká jí Kikyo a chce ji zabít. Ale jelikož na ně a na vesničany zaútočí démonka-stonožka kvůli Shikon no Tama(klenot čtyř duší),který Kagome měla od narození v sobě, Kagome chlapce osvobodí(vytáhne z něj šíp:D) a ten démonku zlikviduje. Pak se chce vrhnout na Kagome, zabít ji a klenot vzít. V tom mu zabrání Keade(kněžka ve vesnici) a na okrk mu kouzlem přidělá 'obojek':D, díkyž němuž ho Kagome ovládá na povel 'Osuwari' = Sedni :D. A po několika dalších událostech Kagome rozbije(nechtěně) Shikon no Tama a tím začíná dlouhá cesta Inuyashy a Kagome.
Na své dlouhé pouti se seznámí se spoustou nových lidí, stvoření a hlavně démonů. Nejhorší démon, se kterým měli to potěšení se potkat, je Naraku. Naraku je stvořen z několika desítek různých démonů a sbírá střípky Shikon no Tama, což ho činí ještě silnějším, než ve skutečnosti je. Takže má Inuyasha s Kagome co dělat...
Ale naštěstí na to nejsou sami. Za nějakou dobu potkají Miroka - mnicha, který má takovou 'menší' zálibu v pěkných ženách => každé dívce/ženě šahá na zadek a prosí ji, aby mu povila dítě:D. Mirokovi je asi tak něco kolem osmnácti a stejně jako Inuyasha a Kagome pátrá po Narakovi, jehož chce zabít. A proč? Touží se zbavit svého prokletí, které zapříčinil Naraku. Proklel Mirokuovy předky a kletba se dědí z generace na generaci. No a "Větrný tunel" (='díra', která když se odkryje, vtáhne všechno, co se kolem nachází) má teď na pravé dlani Miroku. Tomu je jasné, že když se nezbáví této kletby, Větrný tunel ho vtáhne. A tak tedy se přidal na stanu našich hrdinů a společně putují feudálním světem dávného Japonska.
Ale ještě někdo se k nim přidá. Démono-bijec Sango. Šestnáctiletá dívka, která rukou Naraka přišla o celou rodinu a všechny přátele. Vše, co jí zbylo, je kočičí démon Kirara - na první pohled kawai dvouocasá malá kočička, ale když ucítí někde kolem nebezpečí, okamžitě se přemění na obrovskou kočkovitou šelmu, která ještě k tomu umí létat.:) A aby toho nebylo dost, tak Naraku ovládá pomocí střípku Kohaka - malého brášku Sangy. A to je asi ten největší důvod, proč se Sango přidává k Inuyashovi a Kagome - chce zachránit svého brášku a pomstít své blízké.
A jako poslední člen do party k nim přibyde Shippo - malý liščí démonek, který přišel vinou nějakých démonů o rodiče. Neustále si utahuje z Inuyashy, no a pak není divu, že skončí na zemi s pěknými boulemi na hlavě. :D
A tak naše silná pětice padá do jednoho přůšvihu za druhým a každým dnem jsou silnější a silnější. Ale bude to stačit na to, aby konečně dosáhli toho, za čím se takovou dobu plahočí? Nebo budou tvrdě poraženi a zklamou jako mnoho dalších odvážlivců před nimi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama